Новини

Зустріч членів ГО «Єдина родина Тернопільщини

 • Переглядів: 3
 • Автор: Admin
 • 02 декабрь '21

Зустріч членів ГО «Єдина родина Тернопільщини

 Нещодавно у Західноукраїнському національному університеті відбулася зустріч  членів громадської організації «Єдина родина Тернопільщини».

Захід організовано за підтримки Міжнародного фонду соціальної адаптації разом із Мінветеранів та ГО «Освітні та соціальні інновації».

«Наша мета  – надати підтримку родинам загиблих українських воїнів», - сказала Оксана Шандрук, директор міжнародного центру культури та розвитку.

Доцент, кандидат педагогічних наук Елеонора Ященко провела тренінг «Основи стресостійкості», розповіла про способи подолання шоку та як покращувати психоемоційний стан. Також у ході зустрічі учасники малювали візерунки, які Еленора Михайлівна розшифровувала і простежувала відчуття.

Головний спеціаліст Ірина Скасків зазначила принципи роботи та плани відділу у Тернопільській області Міністерства у справах ветеранів України щодо вшанування пам’яті полеглих захисників нашої держави.

На завершення Оксана Шандрук повідомила, що для учасників ГО «Єдина родина Тернопільщини» буде організовано фотосесію на новорічній локації. 

Дякуємо героям, які боронять й оберігають наш спокій!

 
Зустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина ТернопільщиниЗустріч членів ГО «Єдина родина Тернопільщини

Детальніше ...

Міжнародний симпозіум «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS)

 • Переглядів: 5
 • Автор: Admin
 • 02 декабрь '21

Міжнародний симпозіум «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS)У Києві відбулося відкриття Міжнародного симпозіуму «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS) як модель соціальної та професійної адаптації ветеранів. Перспективи інтеграції до державної системи України» у якому взяли участь представники Західноукраїнського  національного університету: проректор з міжнародної діяльності Оксана Десятнюк,  директор міжнародного центру культури та розвитку Оксана Шандрук і голова Громадської організації «Освітні та соціальні інновації» Роман Кулик.

До заходу долучився Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, який зазначив: «Україна вже 18-й рік поспіль співпрацює з проєктом «Норвегія – Україна». І завдяки активній підтримці уряду Королівства Норвегія та «Міжнародного фонду соціальної адаптації» українські ветерани, військовослужбовці, а також члени їхніх родин мають змогу долучитися до освітніх програм, які допомагають скоріше адаптуватися до мирного життя у цей складний час».

Учасники симпозіуму обговорили результати співпраці з Міжнародним благодійним фондом «Міжнародний фонд соціальної адаптації», Міністерством у справах ветеранів, міжнародними організаціями, партнерами та виконавцями проєкту NUPASS щодо інтеграції моделей соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей. Оксана Десятнюк розповіла присутнім про особливості реалізації програми у малих містах, об’єднання ветеранів та членів їх сімей у кооперативи для спільного ведення аграрного бізнесу, регіональну модель надання комплексу послуг.

Також у межах зустрічі було підписано меморандум про співробітництво у сфері забезпечення прав та інтересів ветеранів, їхніх сімей та родин загиблих, сприянні психологічній і правовій допомозі, соціальній адаптації, організації професійній орієнтації.

Міжнародний симпозіум «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS)Міжнародний симпозіум «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS)

Детальніше ...

Проєкт "Норвегія -Україна" в ЗУНУ!

 • Переглядів: 9
 • Автор: Admin
 • 23 ноябрь '21

Проєкт "Норвегія -Україна" в ЗУНУ!Равликовий бізнес в Україні лише набирає обертів. Тим не менше, вже є історії успіху українських бізнесменів, які почали виходити на ринки ЄС та продавати равликів, тим самим підвищуючи роль України на міжнародній арені.
 
Сьогодні для слухачів проєкту «Норвегія-Україна» проведено практику на равликовій фермі поблизу села Новики. Про таке фермерство з усіма його плюсами і ризиками, про модель організації та фінансування, розповів пан Тарас - власник равликової ферми.
 
Зустріч була цікавою, присутні дізнались багато цікавого про равлиководство!

Проєкт "Норвегія -Україна" в ЗУНУ!Проєкт "Норвегія -Україна" в ЗУНУ!Проєкт "Норвегія -Україна" в ЗУНУ!Проєкт "Норвегія -Україна" в ЗУНУ!Проєкт "Норвегія -Україна" в ЗУНУ!Проєкт "Норвегія -Україна" в ЗУНУ!

Детальніше ...

Проєкт "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" (NUPASS) на базі ЗУНУ

 • Переглядів: 10
 • Автор: Admin
 • 20 ноябрь '21

Проєкт "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" (NUPASS) на базі ЗУНУПроєкт "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" (NUPASS) на базі Західноукраїнського національного університету .
 
Розпочато практику для слухачів проєкту на успішних підприємствах нашого регіону.
Цього разу учасникам випала нагода побували у корпорації "Збаразький КХП” – заготівля, сушіння, очищення, зберігання, купівля зернових та олійних, продаж зерна у межах Україні та експорт. ТОВ "Збаразький КХП”, ТОВ "СКІФІЯ” та ТОВ фірма "Тріумф” є потужними регіональними підприємствами, де відбувається заготівля, зберігання, переробка та експорт сільськогосподарської продукції. Постійно нарощують виробничі потужності та рівень сервісу пропонують виробникам, переробникам сільськогосподарської продукції, а також усім, хто працює на аграрному ринку взаємовигідну співпрацю. Дякуємо власнику корпорації Шпаку Олександру за проведену мотиваційну зустріч та відповіді на актуальні запитання.
 

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду та Міністерства закордонних справ Норвегії.
 
Проєкт "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" (NUPASS) на базі ЗУНУПроєкт "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" (NUPASS) на базі ЗУНУПроєкт "Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему" (NUPASS) на базі ЗУНУ

Детальніше ...

Учасники курсів ,,Норвегія- Україна" побували на зустрічі із Анжелою Гуменюк – власницею франшизи «Львівська майстерня шоколаду».

 • Переглядів: 10
 • Автор: Admin
 • 15 ноябрь '21

Учасники курсів ,,Норвегія- Україна" побували на зустрічі із Анжелою Гуменюк – власницею франшизи «Львівська майстерня шоколаду».Слухачі познайомилися із успішною людиною, підприємцем, сильною особистістю. Жінка легко та доступно зуміла перетворити наукові теорії франчайзингу з усіма детермінантами розвитку та діючими механізмами та просвітлити міфи, пов’язані із теоріями її сучасного існування і перевести їх на мову практики.

 
Присутні подолали бар’єри і страхи, пов’язані із практикою підприємницької діяльності у сфері взаємодії на ринку праці, з владою, з різними контролюючими інстанціями, з новими технологіями, співпрацею у команді, реаліями підприємницької діяльності в умовах карантину.
 
Стратегія, прогнозування, тактика і щоденна відповідальність, як керівника, так і кожного з колективу, а найголовніше, що зрозуміли всі - це не фінансова сторона, не сам прибуток, а місія, філософія підприємства, яка співзвучна усім - від керівника до кожного у команді.

Детальніше ...

У ЗУНУ відбувся круглий стіл «Напрями співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування України ...

 • Переглядів: 5
 • Автор: Admin
 • 11 ноябрь '21

У ЗУНУ відбувся круглий стіл «Напрями співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування України ...У межах підписаної угоди з Міністерством у справах ветеранів України, за підтримки Міжнародного фонду соціальної адаптації й за участі державних органів влади та органів місцевого самоврядування на базі класичного університету Тернополя відбувся  круглий стіл «Напрями співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування України щодо соціальної і професійної адаптації ветеранів війни».
Модерував захід ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий, який зазначив: «Проблема адаптації військовослужбовців до цивільного життя – це порівняно новий виклик перед українським громадянським суспільством та державою, які повинні забезпечити успішну соціальну інтеграцію бійців АТО/ООС. Учасники бойових дій після повернення додому зіштовхуються не тільки з матеріальними проблемами, але й із психологічними та соціальними.  Вони потребують налагодження комунікацій та стосунків з сім’єю, родичами та громадою. Якщо цю проблему не вирішити сьогодні, то завтра впоратися із нею буде дуже складно. Тому адаптація ветеранів війни до мирного життя – це невідкладне питання, вирішення якого потребує спільних зусиль і налагодженої співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування».
З 2015 року наш заклад вищої освіти  здійснює перепідготовку військовослужбовців, звільнених у запас та членів їх сімей за проєктом «Норвегія-Україна», який фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Норвегії.
До учасників круглого столу звернувся  Володимир Рубцов, президент Міжнародного фонду соціальної адаптації: «Мета нашої зустрічі – обговорити реалізацію механізму організації заходів із соціальної та професійної адаптації бійців АТО/ООС. Для нас важливо створити умови у регіоні щодо ефективної інтеграції ветеранів війни у суспільне життя, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці та сприяння їх зайнятості, розробити регіональну модель надання послуг із соціальної і професійної адаптації ветеранів війни та членів їх сімей, удосконалити систему навчання упродовж життя. Вірю, що співпраця із Західноукраїнським національним університетом дасть змогу нам налагодити комунікацію із представниками органів державної влади та місцевого самоврядування».
До дискусії долучилися Микола Казюк - начальник відділу Міністерства у справах ветеранів у Тернопільській області, Володимир Сулима - начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради, Володимир Росоловський -  заступник директора департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації, Володимир Петровський -  Голова Саранчуківської територіальної громади, Василь Олещук – директор Тернопільського обласного центру зайнятості, Наталія Брич – начальник відділу організації профнавчання Тернопільського обласного центру зайнятості, Надія Бабій – заступник начальника управління соціальної політики Тернопільської міської ради, начальник відділу обслуговування ветеранів та осіб з інвалідністю.
Також у зустрічі взяли участь голови ОТГ, старости громад,    начальники відділів, управлінь, центрів, головні спеціалісти, військові, виконавчі директори ГО, члени ГО та професорсько-викладацький колектив ЗУНУ.
У ході зустрічі  було обговорено комплекс заходів із соціальної і професійної адаптації ветеранів війни, їх включення до програми економічного та соціального розвитку територіальних громад, план допомоги їхньому працевлаштуванню, організацію у нашій області професійного навчання.
Ми вдячні захисникам, які щоденно боронять кордони України ціною власного життя. Разом ми підтримаємо тих, хто бореться за наш спокій і мирне життя, й спільними зусиллями впораємося  із проблемами, які виникають у процесі пристосування військових службовців, ветеранів та учасників бойових дій.

Детальніше ...

Зустрічаємось, творчо співпрацюємо, допомагаємо та радіємо успіхам ...

 • Переглядів: 4
 • Автор: Admin
 • 06 ноябрь '21

Зустрічаємось, творчо співпрацюємо, допомагаємо та радіємо успіхам ...Зустрічаємось, творчо співпрацюємо, допомагаємо та радіємо успіхам і здобуткам наших слухачів, які вже декілька років тому закінчили курси перепідготовки проєкту "Україна-Норвегія"!


У бібліотеці ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету відбулася презентація книги Назара Мялікгулиєва «Критик до народу або вірші мого дитинства», а також тепла зустріч з обміном позитивними емоціями, обговоренням подальшої співпраці із ГО "Освітні та соціальні інновацїі" та впевненістю в тому, що це проєкт, який об'єднує серця!

Детальніше ...

Проєкт професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців

 • Переглядів: 9
 • Автор: Admin
 • 03 ноябрь '21

Проєкт професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовцівУ межах реалізації проєкту професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей " Норвегія-Україна" для груп у м. Тернопіль, м. Кременець та м. Бережани було проведено серію тренінгів із психологічної адаптації.

Проєкт реалізується спільно із Західноукраїнським національним університетом та ГО «Освітні та соціальні інновації» за підтримки Міжнародного фонду соціальної адаптації.

 

 

 

 Проєкт професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовцівПроєкт професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовцівПроєкт професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовцівПроєкт професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовцівПроєкт професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців

Детальніше ...

Відкриття осіннього семестру проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему»

 • Переглядів: 6
 • Автор: Admin
 • 02 ноябрь '21

Відкриття осіннього семестру проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему»Упродовж трьох днів, з 17 по 19 вересня 2021 року, відбулося відкриття осіннього семестру проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS) в Тернополі, Кременці та Бережанах.
Військовослужбовці, учасники АТО та члени їхніх сімей матимуть змогу упродовж трьох місяців навчатися за спеціальністю «Підприємництво у сфері послуг», здобувати нові знання та досвід, знайти однодумців і реалізувати себе в умовах викликів сьогодення.
З вітальними словами до учасників звернулися: проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Оксана Десятнюк, голова Саранчуківської сільської територіальної громадаи Володимир Петровський, голова ГО"Освітні та соціальні інновації" Роман Кулик. Вони побажали усім цікавого навчання, впевненості у завтрашньому дні.
Цінуємо нашу співпрацю з Міжнародним Фондом Соціальної Адаптації, Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія та Посольством Королівства Норвегія в Україні, підтримка яких робить цей проєкт таким широкомасштабним та дієвим.

Відкриття осіннього семестру проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему»
Відкриття осіннього семестру проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему»
Відкриття осіннього семестру проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему»
Відкриття осіннього семестру проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему»

Детальніше ...

Відбулося урочисте вручення дипломів слухачам проєкту «Норвегія-Україна» в класичному університеті Тернополя

 • Переглядів: 114
 • Автор: Admin
 • 26 май '21

Відбулося урочисте вручення дипломів слухачам проєкту «Норвегія-Україна» в класичному університеті Тернополя

 У святковій атмосфері, в родинному колі зібралися викладачі, родини військовослужбовців, гості, випускники минулих семестрів. З вітальним словом звернулася до усіх присутніх проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Оксана Десятнюк.

Детальніше ...


Назад Вперед
Наверх